RUN TO SANTIAGO – Dzień 5 (ZDJĘCIA)

fot. Dawid Korpacz

Dzień 19.10.2022 był piątym dniem pielgrzymki biegowej do Composteli. Pielgrzymi podążyli szlakiem św. Jakuba z Reims do Paryża. Jest to półmetek wyprawy. Po kilku wymagających dniach uczestnicy mieli do przebiegnięcia krótsze odcinki. Zaoszczędzony czas poświęcili na zwiedzanie najbardziej znanych zabytków Paryża.

Pielgrzymi dzień rozpoczęli wyprawą z Reims. Miasto leży w Szampanii i znane jest z wyjątkowej świątyni – Katedry Notre Dame. Znana jest jako miejsce koronacji 25 królów Francji. To tutaj w 486 r. ochrzczony został Chlodwig – pierwszy chrześcijański król Franków.

Szampania – to właśnie od nazwy tego regionu zaczerpnięto nazwę wina musującego. Topografia Szampanii jest pagórkowata, a wszystkie pola pokryte szczepami winnymi. Było to więc wyjątkowe miejsce do biegania o tej porze roku.

Popołudnie przeznaczono na pobyt w Paryżu. Stolica Francji jest sama w sobie stosunkowo niewielkim miastem. Ma zaledwie 100 km kwadratowych. Jest natomiast ściśle połączona z resztą aglomeracji paryskiej, która liczy łącznie ok. 850 km kwadratowych.

Nie zabrakło czasu na wspólne zdjęcia m. in. pod Wieżą Eiffla i Katedrą Notre-Dame. Następnie pielgrzymi dotarli do miejsca noclegu, którym był Dom Polskiej Misji Katolickiej w La Ferte-sous-Jouarre w regionie paryskim. Dzień zakończyła msza święta w kaplicy na terenie ośrodka.

Dzień szósty będzie ponownie bardzo wymagającym dniem. Następnym celem pielgrzymów jest Poitiers.

Pielgrzymi dokonują tego heroicznego czynu w celu pomocy Magdzie, która cierpi na niedowład czterokończynowy. Pomóż Magdzie: https://zrzutka.pl/37hyk8

Śledźcie naszą relację na Facebooku: https://www.facebook.com/RunToSantiagodeCompostela/

Patronem honorowym wydarzenia jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.
Kujawsko-Pomorskie
 
https://kujawsko-pomorskie.pl/
https://caminopolaco.pl/

Odsłony: 125

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *