RUN TO SANTIAGO – Dzień 3 (ZDJĘCIA)

fot. Dawid Korpacz

Trzeciego dnia Run to Santiago de Compostela pielgrzymi przebiegli dystans ok. 400 km – z Lipska do Moguncji. Szlak św. Jakuba w dalszym ciągu prowadził przez urocze niemieckie miejscowości i miasteczka. Zmienił się także krajobraz: wyżyny przerodziły się w niskie góry.

Msza święta jest stałym punktem programu, który także i tego dnia uprzedził zmagania pielgrzymów. Następnie udali się na sztafetę.

Na trasie znalazły się dwa słynne miasta: Erfurt i Fulda. Erfurt jest znany z tego, że posiada aż 142 mosty. Z kolei Fulda słynie jako miasto wież, które znajdują się na licznych świątyniach i klasztorach.

Między miastami pielgrzymi doświadczyli wspaniałych widoków, które momentami można nazwać górskimi. Były tym bardziej wspaniałe za sprawą pory roku obfitującą w piękne barwy. Sama pogoda również była pozytywnym zaskoczeniem: temperatura przekroczyła 20°C.

Już jutro dzień czwarty, który przyniesie dalszą peregrynację. Tym razem pielgrzymi wyruszą do Reims, a po drodze miną m. in. Dolinę Mozeli i Luksemburg.

___

Patronem honorowym wydarzenia jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

https://kujawsko-pomorskie.pl/
https://caminopolaco.pl/
https://saintjamesway.eu/

___

Odsłony: 102

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *