Piotr Wisiński: Chcemy spełnić marzenia i poprawić sytuację Magdy

Chcieliśmy znowu zrobić coś ciekawego, sprawdzić się w życiu. Spełniać marzenia, a nasze życie jest takie, że stale musimy walczyć z czymś lub z samym sobą. Także tym razem walczymy o poprawę sytuacji Magdy. Chcemy sprawdzić, czy społeczeństwo wesprze nas kolejny raz – powiedział Piotr Wisiński, prezes Stowarzyszenia Brodnica Biega i główny organizator Biegu do Santiago de Compostela. W ramach akcji charytatywnej brodniccy biegacze pokonają 3550 km w 10 dni! Wszystko dla 31-letniej Magdy, która nie może chodzić samodzielnie i marzy o lepszym życiu.

Czym jest Bieg do Santiago de Compostela?

Jest wydarzeniem życia. Jest też wyzwaniem dla tych, którzy chcieliby spełnić swoje marzenia. Dla tych, którzy zawsze komuś pomagają i chcą się dodatkowo sprawdzić.

Co jest szczególnego w tym wydarzeniu?

Szczególne jest to, że udało się zebrać wielu ludzi, którzy nie są związani ze Stowarzyszeniem do pomocy osobie, która jej potrzebuje. Takie jest nasze życie i musimy sobie wzajemnie pomagać.

Kim jest ta osoba?

Magda ma 31 lat i od  urodzenia jest sparaliżowana. Porusza się na wózku inwalidzkim i mieszka na trzecim piętrze. Została nie do końca zauważona przez społeczeństwo. Chcemy jej pomóc zbiórką finansową w trakcie biegu, by mogła zmienić mieszkanie na parterowe i być samodzielna. Wiadomo, że nikt nie jest wieczny, a kiedyś pewnie zostanie sama.

Szczególny jest też dystans do pokonania. Podczas Biegu do Watykanu w 2014 roku przebyliśmy 2500 km, a teraz jest 3550 km! Termin jest krótki. Dziesiąty dzień to już wizyta w katedrze w Santiago de Compostela i msza o godz. 12:00. Msza dedykowana dla całej naszej ekipy.

Skąd pomysł na takie wydarzenie?

To swego rodzaju sprawdzenie człowieka. Ludzie stworzeni są do wielu rzeczy, do wyzwań. Pomysł zrodził się po Biegu do Watykanu w 2014 roku, gdy biegliśmy na mszę kanonizacyjną błogosławionego Jana Pawła II. Chcieliśmy znowu zrobić coś ciekawego, sprawdzić się w życiu. Spełniać marzenia, a nasze życie jest takie, że stale musimy walczyć z czymś lub z samym sobą. Także tym razem walczymy o poprawę sytuacji Magdy. Chcemy sprawdzić, czy społeczeństwo wesprze nas kolejny raz. 

Jak dużym wyzwaniem organizacyjnym jest to wydarzenie?

Muszę przyznać, że w porównaniu do naszego Biegu do Watykanu, jest to wyzwanie naprawdę trudne. Musieliśmy poruszyć wielu wspaniałych ludzi. Muszą być noclegi, zapewnione posiłki, bezpieczny transport, ubezpieczenie, stroje sportowe. Wszystkie rzeczy potrzebne do funkcjonowania w trudnych warunkach biegowych. Bo to będą trudne warunki biegowe. Będą góry. Będzie już jesień, więc będzie już zimno. Będzie i deszcz. Jest to duże wyzwanie organizacyjne od strony finansowej i technicznej.

Jak można was w tym wesprzeć?

Każde wsparcie jest dobre. Przede wszystkim duchowe. Wsparcie modlitwą i wiarą, że damy radę. Jest to istotne, bo przez takie rzeczy człowiek się wzmacnia oraz pozyskuje nowe siły. Można nas też wspierać w sposób przyziemny, czyli finansowo. To są pieniądze, które są nam naprawdę potrzebne. Potrzebne jest nam paliwo czy jedzenie. Wszystko mocno podrożało. Wsparcie finansowe dla stowarzyszenia byłoby nieocenione.

Inną formą pomocy jest otworzenie naszej strony runtosantiago.pl lub profilu Run to Santiago de Compostela na Facebooku. Mamy już wsparcie mediów takich jak TVP Bydgoszcz oraz Radio PiK. Liczymy na zainteresowanie. Bezcenną formą wsparcia jest samo udostępnienie informacji o nas i zachęcenie innych, by również wsparli nas oraz samą Magdę Janke.

Czy chciałby pan coś jeszcze dodać od siebie?

Cóż mógłbym dodać? Liczę tylko, że informacja dotrze do ludzi, którzy uznają, że warto nam pomóc. Jesteśmy grupą zorganizowaną. Stowarzyszenie Brodnica Biega istnieje od wielu lat i robimy naprawdę bardzo dobrą robotę. Jesteśmy rozpoznawalni w mieście i mamy duże poparcie społeczeństwa. Społeczeństwo dostrzegło nas i naszą pracę. Dziękujemy za to wsparcie. To pokazuje, że ludzie potrafią się odwdzięczyć i wesprzeć dobrą inicjatywę, gdy jest ona dobrze realizowana.

Patronem honorowym wydarzenia jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

___

Zrzutka dla Magdy: https://zrzutka.pl/37hyk8 ❤️

RunToSantiagodeCompostela

Kujawsko-Pomorskie
kujawsko-pomorskie.pl
caminopolaco.pl
saintjamesway.eu

___
#KujawyPomorze#LubieTuByć#CaminoPolaco#SantiagodeCompostela#Pielgrzymka#CaminodeSantiago#Brodnica#Bieg#BrodnicaBiega#RunToSantiago

Odsłony: 88

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *