Pomóżmy Magdzie wyjść do ludzi!

Magda Janke ma 30 lat i choruje na mózgowe porażenie dziecięce. Ma niedowład spastyczny czterokończynowy. Pomimo wieloletnich ćwiczeń i dwóch operacji, nie może chodzić samodzielnie. Pomoc dla Magdy jest głównym celem biegowej pielgrzymki do Santiago de Compostela.

Magda razem z mamą Beatą zamieszkują na trzecim piętrze bez windy, co uniemożliwia Magdzie wychodzenie z mieszkania. Jest osobą dorosłą i znoszenie jej z trzeciego piętra jest niewykonalne dla samotnej mamy.

Magda jest odizolowana od społeczeństwa. Bardzo pragnie kontaktu z ludźmi i przyrodą, potrzebuje integracji z drugim człowiekiem. Marzeniem rodziny jest zmiana mieszkania na parterowe, co pozwoli Magdzie stać się wolnym i niezależnym człowiekiem.

Pomoc Magdzie jest głównym celem wydarzenie Run to Santiago. Brodniccy biegacze swoim niezwykłym czynem postarają się zyskać rozgłos, który pomoże w zbiórce pieniędzy.

Magda została nie do końca zauważona przez społeczeństwo – mówi Piotr Wisiński, organizator Biegu do Santiago de Compostela – Chcemy jej pomóc zbiórką finansową w trakcie biegu, by mogła zmienić mieszkanie na parterowe i być samodzielna. Wiadomo, że nikt nie jest wieczny, a kiedyś pewnie zostanie sama.

–  Chcieliśmy znowu zrobić coś ciekawego, sprawdzić się w życiu. Spełniać marzenia, a nasze życie jest takie, że stale musimy walczyć z czymś lub z samym sobą. Także tym razem walczymy o poprawę sytuacji Magdy. Chcemy sprawdzić, czy społeczeństwo wesprze nas kolejny raz. (…) Takie jest nasze życie i musimy sobie wzajemnie pomagać. dodał Piotr Wisiński.

Pomimo tego, że Bieg się jeszcze nie rozpoczął, zbiórka pieniędzy już trwa i nabiera rozpędu. Pierwsze wpłaty dobroczyńców dają ogromną nadzieję na powodzenie zbiórki. Magdę oraz jej mamę można wspomóc w tym miejscu: https://zrzutka.pl/37hyk8

___

Patronem honorowym wydarzenia jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Kujawsko-Pomorskie
kujawsko-pomorskie.pl
caminopolaco.pl
saintjamesway.eu

___

#KujawyPomorze#LubieTuByć#CaminoPolaco#SantiagodeCompostela#Pielgrzymka#CaminodeSantiago#Brodnica#Bieg#BrodnicaBiega#RunToSantiago

Odsłony: 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *