Camino de Santiago w kujawsko-pomorskiem!

Infografika: caminopolaco.pl

Czy wiedziałeś, że jeden ze szlaków św. Jakuba prowadzi przez ziemie województwa kujawsko-pomorskiego? Nosi on nazwę Camino Polaco i jest jednym z kilku polskich dróg jakubowych. Prowadzi m. in. przez Brodnicę, Toruń i Kruszwicę.

Szlak rozpoczyna się we wsi Ogrodniki na Suwalszczyźnie, przy granicy z Litwą. Przebiega przez Suwałki, a następnie Girzycko i Olsztyn. Po minięciu Warmii i Mazur szlak napotyka na województwo kujawsko-pomorskie, w tym Brodnicę i Toruń.

Następnie ciągnie się przez Wielkopolskę i Dolny Śląsk. Za naszą zachodnią granicą łączy się ze szlakami prowadzącymi przez Niemcy i Francję. Wkraczając na ziemie hiszpańskie można odbyć trasę szlakiem francuskim – Camino frances.

Polscy katolicy wyruszali do Composteli z dużym natężeniem już w średniowieczu. Jednym z pielgrzymów był rycerz Andrzej Ciołek z Kabat. Innymi znanymi pielgrzymami z następujących wieków byli Jerzy i Stanisław Radziwiłłowie oraz Jakub Sobieski, ojciec króla Jana III Sobieskiego.

Oficjalna strona Camino Polaco: caminopolaco.pl

___

Już w październiku grupa biegaczy przebiegnie trasę z Brodnicy do samego Santiago de Compostela! Na własnych nogach pokonają ponad 3550 km w 10 dni, a wszystko to w szczytnym celu! 💛

❤️ Zrzutka dla Magdy: https://zrzutka.pl/37hyk8❤️

___

Patronem honorowym wydarzenia jest Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Kujawsko-Pomorskie
kujawsko-pomorskie.pl
caminopolaco.pl
saintjamesway.eu

Odsłony: 24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *